Mbrojtësi i kombëtares kuqezi, Elseid Hysaj luajti për 74’ në këtë takim dhe më pas u zëvendësua nga Christian Maggio.

“Të kaltrit” humbën një penallti në të 34’. Milik gjuajti nga pika e bardhë, por Oblak u tregua i saktë dhe shpëtoi ekipin e tij nga goli.

Por italianët kaluan në avantazh në pjesën e dytë falë një goli të bukur të Callejon-it (56′).

Pavarësisht kësaj, spanjollët nuk u dorëzuan. Ata barazuan me Torres-in në të 72′ dhe më pas me Vietto-n pas 9’.

Tani djemtë e Sarri-t do të luajnë për vendin e tretë, me humbësin e takimit Bayern-Liverpool.

Artikulli paraprakZyrtare: Ajeti huazohet te Crotone
Artikulli tjetërZidane në telashe lëndohet ylli i skuadrës