Ylli i Borussia Dortmund, Pierre – Emerick Aubameyang, ka zgjedhur formacionin ideal, ku nga 11-tshja e përcaktuar bie në sy që nuk kanë vend Ronaldo dhe Messi.

Ky është formacioni ideal sipas Aubameyang:

Neuer; Zouma, Sokratis Varane; Verratti, Pogba, Payet, Mkhitaryan; Hazard, Aubameyang, Reus.

Artikulli paraprakBuffon para shortit: “Nuk e dua vetëm Leicester”
Artikulli tjetërBarcelona ka një lajm të hidhur për PSG-në