Edhe një herë po dëshmohet se kur egziston vullneti i mirë gjithçka është e lehtë të organizohet në mënyrë perfekte. Gjatë këtij vikendi edhe zyrtarisht filloi “Turneru Dimëror”, për grupmosha të reja i organizuar nga disa nga shkolla e kryeqytetit, me moton “Futboll e Miqësi”

Që ambienti në djetor të jetë i nxehtë u përkujdesën djelmoshat e këtyre shkollave, që gjatë këtij vikendi zhvillun ndeshjet e xhiros së parë, ku u zhvilluan ndeshje fantastike me aksione bravoroze gola të bukur e mbi të gjitha me ndeshje korekte, të cilat kënaqën të pranishmit që ishin në numër të konsiderueshëm ti ndjekin nga afër, përkundër temperaturave jo shumë të volitshme.

Sigurisht që rezultatet e ndeshjeve në këtë moment për vet karakterin e turneut mbeten në plan të dytë, mirëpo për hirë të opinionit “Korneri.net, ishte aty dhe përcjelli nga nga afër gjithçka në kohë reale dhe do të ju sjellë rezultatet dhe tabelat pas çdo jave.

Këto janë rezultatet dhe tabelat pas javës së parë:

GRUPI AGRUPI B

Artikulli paraprakSergio Ramos, bëhet lojtari më i padiciplinuar në histori të La Ligas, në El Clasico…
Artikulli tjetërVIDEO-Skandal +18/ Tifozja Partizanit ul brekët dhe… në mes të stadiumit