Duket gjithçka “ok”, gjithçka mirë dhe vukur në kampin e Kosovës, një ditë para ndeshjes së parë dhe historike kualfikuese për botëririn e vitit 2018 kundër Finlandës.

Foto e bëra janë të para pak minutave dhe shihen lojtarët duke shkuar në hotel për mëngjes më pas do të kenë një pushim të shkurtër dhe si zakonisht edhe një seancë të lehtë stërvitore.

Është shumë e rëndësishme se të gjithë futbollistët duket të buqëqeshir, por edhe shumë të koncetruar për lojë pasi të gjithë janë të mendimit se nuk duhet dhe guxojnë të dalin humbës nga kjo përballje me shumë peshë, sepse gjithmonë çdo fillim është i vështirë.

fotografia 2

Artikulli paraprakBomba në Prishtinë: Drilon Hajrizi zyrtarisht i Prishtinës
Artikulli tjetërRaiola zbuloi dëshirën e Ibrahimovic