MADRID, SPAIN - APRIL 12: Antoine Griezmann of Atletico Madrid celebrates with team mates after scoring his team's first goal of the game from the penalty spot during the UEFA Champions League Quarter Final first leg match between Club Atletico de Madrid and Leicester City at Vicente Calderon Stadium on April 12, 2017 in Madrid, Spain. (Photo by David Ramos/Getty Images)

Atletico Madrid ka mposhtur Leicester City me rezultatin e ngushtë 1:0.

Atletico padyshim që do të jetë i kënaqur me rezultatin por duhet theksuar se duhet të kishin bërë më shumë sidomos në pjesën e dytë, kur nuk rrezikuan pothuajse aspak portën e mbrojtur nga Schmeichel. Vendasit e filluan mirë ndeshjen duke dominuar lojën dhe duke gjetur golin e avantazhin gjatë mesit të pjesës së parë, kur nga penalltia shënoi francezi Griezman.

Artikulli paraprakFitore e madhe e Realit, shkëlqen CR7
Artikulli tjetërNotat e lojtarëve Bayern – Real Madrid (FOTO)