Atletico Madrid e ka fituar përballjen e kësaj jave në udhëtim te Las Palmas me rezultat të thellë 0:5.

Gameiro dy herë, Niguez, Thamas dhe Torres shënuan golat e fitores për skuadrën e drejtuar nga Simeone.

Pas kësaj fitoreje, Atletico Madrid konfirmon sërish vendin e tretë në renditjen tabelare.

Artikulli paraprakGame – over! Bayern feston pas goleadës ndaj “ujqërve”…
Artikulli tjetërZyrtare: Afrim Tovërlani jep dorëheqje