Diego Simeone dhe Atletico Madrid me shumë fat kanë arkëtuar një pikë në udhëtim te Alaves në një ndeshje, ku skuadra vendase ishte shumë më e mire se ajo nga “Vincente Calderon.

Duke u nisur nga posedimi i topit e deri të rastet e krijuara, Alaves kishte shumë më shumë nga loja, mirëpo i mungoi fati.

Pas kësaj pike, Atletico Madrid ndodhet në vendin e katërt me 36 pikë, kurse Alaves mbanë pozitën e 12 -të me 24 pikë të tubuara.

Artikulli paraprakZYRTARE/ Merr fund dilema, Pato kryen testet mjekësore me skuadrën e re
Artikulli tjetërZyrtare: Sadat Pajaziti kryetrajner i Keku-t