Atletico Madrid e ka fituar përballjen e sotme ndaj Levante me rezultat të thellë 0:5, në një ndeshje të dominuar nga fillimi e deri në fund.

Gameiro dhe Griezmann shënuan nga dy gola në këtë ndeshje, si dhe Suarez një autogol.

Pas 13 xhirove, Atletico Madrid është në pozitën e tretë me 27 pikë, shtatë më pak se lideri Barcelona që ka një ndeshje më pak të zhvilluar./Korneri.net.

Artikulli paraprakBundesliga po merr pamje interesante dhe të paqartë pas rezultatit të fundit
Artikulli tjetërMe Icardin në krye, Inter s’ka të ndalur, fitoi edhe te Cagliari