Klubi spanjoll i Atletico Madrid dukët që ka frikë nga largimi i Diego Simeone, pasi për argjentinasin janë duke u interesuar disa klube të mëdha evropiane.

Sipas mediave iberike, zyrtarët e klubit nga “Vincente Calderon” ka gjetur pasuesin e Diego Simeone dhe ai është trajneri i skuadrës angleze Tottenham, Mauricio Pochettino.

Pochetino konsiderohet si trajner i pazëvendësueshëm nga zyrtarët e klubit londinez, por një ofertë më e mire financiare nga një klub atraktiv siç është Atletico Madrid mund të ndryshonte destinacionin e tij.

Artikulli paraprakNjë emër i ri për sulmin e Napolit
Artikulli tjetërLiverpool i përzihet në pazar Juventusit, zyrtarizon ofertën për yllin e Serie A