Nuk ka më gabime për Atl.Madrid pasi pozita e tretë po i rrezikohet nga Sevilla, dhe ka nis të kthej formën që kishte dikur.
Madrilienët shënuan fitore në udhëtim te Malag me rezultat 0:2, duke dëshmuar edhe njëherë se kur vrapohet dhe lohet si përherë, shumë vështirë porta e kryeqytetasve mund të mposhtet.
Golat i shënuan Koke dhe Felipe Luis, diçka e pazokntë pasi shënuan mesfushori dhe mbrojtësi.
Atl.Madrid për momentin ka 58 pikë, një më shumë se Sevilla.

Artikulli paraprakRoma fitoi, pret gabimin e Juventusit
Artikulli tjetërParis SG deklasoi Monacon për ta fituar Coupe de la Ligue