Super skuadër, me super lojtarë. Kjo është Atl.Madrid që shënoi fitore në shtëpi në trillerin 90 minutësh, ku nuk dihej asgjë deri në fund. Vendasit të përkrahur nga më shumë se 54 mijë shikues, fituan në fund 4-2, edhe pse gati tërë pjesën e dytë luajtën me një futbollist më pak kur nga loja përjashtohet Stevan Savic.

Pjesa e parë ishte fenomenale ku edhe u shënuan 4 gola. Yannick Ferreira-Carrasco ishte lojtari i ndeshjes, duke e nis këtë seri golash, për të vazhduar Kevin Gameiro. Mysafirët e ngushtuan epërsimë me golin e Sandro Ramirez, por në fund të pjesës së parë Gameiro shënoi edhe njëherë.

Pas kartonit të kuq Ignacio Camacho e ktheu fuqishëm në lojën skuadrën e tij, por krejt në fund shënoi golin e dytë edhe Yannick Ferreira-Carrasco për rezultatin final 4-2, dhe pozitën e dytë në klasifikimin e përgjithshëm me 21 pikë.

Artikulli paraprakVettel më i shpejti në Meksikë, por kërkon qetësi
Artikulli tjetërLiverpool nuk gabon, “poker” ndaj Crystal Palace