Lëshoi një rast të madh që të mbetet lider në Serie A.

Atalanta në derbin rajonal ndaj Cremonese në shtëpi, nuk shkoi më shumë se 1:1, edhe pse duhet pranuar se vendasit patan më shumë nga loja, rastet nuk i konkretizuan, dhe kështu mbetet pa fitore ndaj këtij rivali edhe pas 31 viteve, pasi pikërisht në vitin 1991, këto dy skuadra luajtën 1:1 në Bergabo, shkruan Korneri.net

Atalanta pas shumë rastve të krijuara, ia doli të shënonte 15 minuta para fundit përmes turkut Merih Demiral, por gëzimi i vendasve nuk zgjati më shumë se katër minuta, pasi Emanuele Valeri me golin e tij të parë sezonal, id ha një pikë të rëndëëishme skuadrës së vogël italiane. /Korneri.net

Artikulli paraprakNjë italian, trajneri i Brighton
Artikulli tjetërPesë ndeshje, pesë fitore, Reali mposhti Mallorcan