Me skuadër të përgjysmuar shënoi 6 gola.

Makineria e golave e Atalantas po punon perfekt, dhe pas triumfit 6-2 në shtëpi ndaj Brescia,s kuadra e Gian Piero Gasperinit kaloi në pozitën e dytë  me vetëm gjashtë pikë më pak se Juventusi, por ajo që vlen të përmendet është se Atalanta pesë xhiro para fundit ka arritur në kuotën e 93 golave apo plot 26 gola më shumë se Juventusi, shkruan Korneri.net

Mario Pasalic e mori topin në shtëpi pasi shënoi hat-trick, ndërsa golat tjerë për bergamaskët i shënuan De Roon Malynovsky dhe Zapata, kurse golat për Brescia i shënuan Torregrossa dhe Spalek. /Korneri.net

Artikulli paraprakChelsea fitoi në ndeshjen e dobët, vendosi Giroud
Artikulli tjetërMilan nis ofertën për sulmuesin argjentinas