Atalanta është më afër se kurrë që për herë të parë të luajë në Evropë. Pozita në renditjen tabelare i jep mundësi të mirë dhe kuptohet se edhe përfitimet do të jenë të mira në rast kualifikimi në Europa League.
Një gjë e tillë e bënë klubin të fuqishëm që ta mbajë me çdo kusht portierin nga Prishtina, Etrit Berishën në portë dhe ta blejë kartonin e tij nga Lazio.
Ky është synimi kryesor i zyrtarëve të Atalantas gjatë kësaj vere.

Artikulli paraprakÇmenduri në Miami: Federer në finale pas tri orë lojë
Artikulli tjetërPeja –Trepça mund të mos zhvillohet?!