Lazio ishte i shkëlqyeshëm për 30 minuta.

Kryeqytetasit patën epërsinë prej 0-2, luajtëm për mrekulli, por me kalimin e kohës vendasit si zakonisht u shtrënguan dhe nisën me lojë më agresive me çka dha rezultatz shkruan Korneri.net

Autogoli i Marten de Roon dhe goli i bukur i Milinkovic Savic, sikur u dha krahë mysafirëve, por stimuloi më shumë vendasit. Robim Gosens e ktheu në lojë Atalantan, më pas barazoi Ruslan Malinovskiy, kurse fitoren bergamaskëve ia siguroi Luis Paolino.

Me këtë humbje Lazio po largohet nga Juventusi me katër pikë, kurse Atalanta po e forcon edhe më shumë pozitën e katërt që e dërgon në Champions League.

Në ndeshjen tjetër Roma mposhti Sampdorian 2-1, për t’ia thelluar edhe më shumë krizën gjenovianëve. Pikërisht mysafirëtbshënuan të parët ne anë të Manolo Gabbiadini, kurse në pjesën e dytë ishte Edin Dzeko, realizoi golat e triumfit për ta bllokuar pozitën e pestë në tabelë. /Korneri.net

Artikulli paraprakLiverpool e shkeli C.Palace “poker” i pritshëm
Artikulli tjetërReali kthehet në krye, Sergio Ramos i pandalshëm