Drejtuesit e Aston Villa kanë ndëshkuar disa nga lojtarët e ekipit të tyre pasi e larguan Jack Grealish nga ekipet e tyre në lojën Premier League Fantasy pasi u zbulua se ai ishte lënduar.

Matt Targett, Neil Taylor dhe Conor Hourihane dhe fizioterapisti Rob Marshall e dinin para së gjithash se kapiteni nuk do të luante kundër Leicester City, kështu që ata e hoqën atë nga skuadrat e tyre të fantazisë me kohë. Në prag të ndeshjes, Grealish pësoi një lëndim dhe katër nga anëtarët e Villa-s menjëherë bënë atë që duhej të bënin, përcjell Korneri.net

Menaxheri i Will, Dean Smith ishte i zemëruar.

“Është e shëmtuar që ne e lejuam këtë si ekip. Duhet të qëndrojë kjo gjë mes nesh, unë nuk jam aspak i lumtur për këtë.” Pas kësaj, klubi vendosi të dënojë të katërtit. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here