Edhe një sukses i madh i basketbollistës më të mirë kosovare.

Astera Tuhina, basketbollistja 17 vjeçare e Përfaqësueses A të Kosovës hyri në mesin e pesë më të mirave  të FIBA Kampionatit Evropian për Shtete të Vogla që është mbajtur në Nicosia të Qipros prej 28 qershor e deri më 3 korrik 2022, shkruan Korneri.net

Ajo ishte e jashtëzakonshme dhe sërish dëshmoi se është larg më e mira në vendin tonë, dhe cilësitë që i posedon, është e barabartë me basjetbollistet më të mira evropiane dhe me gjerë. /Korneri.net

Artikulli paraprakCarlos Sainz i Ferrari-t, e fitoi garën e parë në karrierë
Artikulli tjetërMilan prezantoi fanellat e reja vendase me sponzorin dhe shenjën e kampionit