Ish trajneri i Barcelonës, Bayern Munchen, i cili aktualisht drejton skuadrën angleze Manchester City, Pep Guardiola, do të bëhet sot trajneri i parë spanjoll, që rrumbullakos 100 ndeshje në Ligën e Kampionëve, shkruan “Korneri.net.

Guardiola do të ulet në stolin e Manchester City kundër Shakhtarit dhe do të bashkohet me Jose Mourinhon, Carlo Ancelottin, Arsene Wenger e Sir Alex Ferguson, si trajnerët që e arritën numrin me tri shifra në garën më të rëndësishme për klubet europiane./Korneri.net.

Artikulli paraprakZyrtare: Kjo skuadër nga Serie A ka mbetur pa trajner
Artikulli tjetërRonaldo e humb durimin: Kjo do të jetë nata e fundit si numri 2, nga nesër do të jem…