Nuk ka pasur problem Trepça ’89 që të realizojë nkë tjetër fitore në Vala Superligë pasi triumfoi 0:3 ndaj Hajvalisë që protestoj ashpër te goli i parë i realizuar nga Florent Hasani pasi pretendohej se topi është prek me dorë.

Gjërat shkuan sipas planit në pjesën e dytë pasi Otto John dhe Fiton Hajdari shënuan edhe dy gola për t’ i dhënë fund duelit që i takoi nga gillimi deri në fund mitrovicasve që po ecin sigurtë drejtë titullit të parë të kampionit.

Artikulli paraprakL’Equipe: Pep Guardiola i pari në botë, e ndjek Conte
Artikulli tjetërVerë e nxehtë për Man. United dhe Real Madrid….