Mbrojtësi spanjoll i Arsenalit të Londrës Hector Bellerin, është shndrruar në një nga futbollostët më të kërkuar në futbollin evropian, pasi shpejtësia dhe kokëfortësia e tij në duele janë duke e karakterizuar në dy sezonët e fundit, kështu që ai është duke magjepsur zyrtarët e klubeve më të mëdha evropiane, shkruan “Korneri.net”.

Sipas mediave britanike dhe spanjolle, Arsenal është duke u munduar ta mbajë Bellerin sa më gjatë në ekip, kurse Barcelona dhe Manchester City e duan në skuadrat e tyre qysh në merkaton verore./Korneri.net.

Artikulli paraprakInter-Schick, kontaktet serioze
Artikulli tjetërCleveland dhe Houston realizuan fitoret e para gjysmëfinale