Kur e shkruajtëm para një jave se Joe Hart me shumë gjasa të luajë në Serie A dhe befasisht te skuadra Torino, pak kush i besoj lajmit, ndërsa gjatë pasditës pritet që edhe zyrtarisht reprezentuesi anglez të nënshkruaj për një vit me Torinon që e merr ish numrin 1 të Man City në formë huazimi pa asnjë pagesë shtesë.

Është interesant që Sunderland i ofrojmë më shumë portierit, por ai ishte këmbëngulës të luajë në Itali. Vizitat mjekësore janë paraparë për sot, dhe me shumë gjasa do të jetë në portën e Torinos pas dy javësh në Bergamo kundër Atalanta.

Artikulli paraprakKroos: Nuk e keni idenë si është të luash me Modric
Artikulli tjetërEdhe një yll në Serie A