Ylli i skuadrës gjermane të Borussia Dortmund, Pierre – Emerick Aubameyang, është cak i gjigantëve evropian, ku së fundmi për të kanë shfaqur interesim Real Madrid dhe Manchester City.

Sipas mediave britanike dhe gjermane, zyrtarët e Manchester City kanë kërkuar informacione nga koleg e tyre te Dortmund rreth situatës aktuale të Aubameyang, por edhe rreth vlerës së kartonit të tij.

Artikulli paraprakNga sulmet në Stamboll vdesin edhe persona të afërt të klubit Besiktas
Artikulli tjetër“Madonnina” sërish me synim të përbashkët