Van Dijk mund të përballet me një tjetër ndëshkim, pas kartonit të kuq që mori në ndeshjen Newcastle-Liverpool.

Sipas raportimeve të medieve britanike, mbrojtësi holandez u tregua shumë i ashpër ndaj gjyqtarit të ndeshjes Brooks, pasi ky i fundit i dha karton të kuq në minutën e 28’, për të gjithë me plot të drejtë, sepse ishte lojtari i fundit kur ndali sulmuesin Alexander Isak, përcjell Korneri.net

Ky veprim i Van Dijk nuk i pëlqeu aspak Federatës Angleze të Futbollit, dhe sipas raportimeve nga mediet britanike, FA po merr në konsideratë një tjetër ndëshkim për mbrojtësin, shumë më të rëndë. /Korneri.net

Artikulli paraprakLukaku-Mania, tifozët e Romës në trans
Artikulli tjetërHalaand shpallet lojtari i vitit në Premier League 2022/23