Së pari Liverpoolil, tani Chelsea.

E ardhmja e Timo Werner, është larg Gjermanisë dhe lamtumira nga Leipzig është punë e kryer, momentin kur ndonjë skuadër ofron 60 milionë euro aq sa kushton klauzola e lirimit të tij, përcjell Korneri.net

Nga Gjermania vjen një lajm shumë interesant që hedh poshtë marrëveshjen e Chelsea me Leipzig apo edhe lojtarin, pasi Oliver Mintzlaff, drejtori menaxhues të RB Leipzig, ka mohuar transferimin apo marrëveshjen me Chelsea, pasi sipas tij nuk ka pasur asnjë bisedë konkrete mes palëve. Vetëm dy ditë parë u tha se Chelsea ka paguar klauzolën, kurse Werner do të jetë i lidhur me klubin londinez për pesë vitet e ardhshme. /Korneri.net

Artikulli paraprakWatch All the Magic formula Forest
Artikulli tjetërWirtz në histori të Bundesligas