Mediat e ndryshme spanjolle dhe evropiane, po  shkrujnë se Roma është e interesuar për Marco Asension e Real Madridit.

Sulmuesi spanjoll mund të largohet nga Real Madridi pasi nuk është në planet e Carlo Ancelottit për ekipin e parë, dhe kjo u pa që në ndeshjen e parë të Realit, në fitoren që ata e siguruan të dielën në udhëtim te Almeria, me ç’rast Asensio nuk luajti asjnë minutë, përcjell Korneri.net

Asensio dëshiron të gjejë një skuadër ku mund të luajë rregullisht, e këtë mundësi ia ofron trajneri portugez, Jose Mourinho, që mendon se me Asension Roma do të ishte shumë më e fortë dhe kanditate serioze për titull. /Korneri.net

Artikulli paraprakOrigi menjëherë hyri në histori të Milanit
Artikulli tjetërChelsea niset për Gordon