Marrëveshja midis Juventusit dhe Barcelonas për shkëmbimin e parë të vërtetë të rëndësishëm të sezonit të tregut të transferimeve është e menjëhershme.

Bianconerët kanë bindur mesfushorin Arthur të zgjedhë biankonerët falë një super çmimi (marrëveshje prej 70 milionë eurosh) dhe një rrogë që do të shkojë, përfshirë bonuse, deri në 5.5 milion euro, duke kapërcyer kështu në mënyrë efektive skepticizmin e brazilianit jo plotësisht i bindur për të lënë klubin Blaugrana, përcjell Korneri.net

Sidoqoftë, në Barcelona, ​​Miralem Pjanic zbarkon. Gjithçka duhet të mbyllet jo më vonë se e marta e 30 qershorit.

Për Pjanic shifra e rënë dakord me katalanasit është rreth 60 milion euro, kjo do të thotë se midis 70 milionë për operacionin Arthur dhe vlerësimin e boshnjakut, 10 milionë janë pak që Juve do të duhet të paguajë. Negociatat, të cilat u ndërprenë për arsye të ndryshme (midis Covid-19 dhe rezistencës nga braziliani), ishte Dani Alves një pikë themelore për t’u realizuar marrëveshja. Duket se ishte me të vërtetë ish-lojtari i Juventusit që e bindi brazilianin Arthur të vendoste kalimin në Serie A. /Korneri.net

Artikulli paraprakFesta e “trentë” në Liverpool, tifozët megjithatë dolën në rrugë për ta festuar titullin (Foto)
Artikulli tjetërTë gjithë ia urojnë ditëlindjen legjendës Paolo Maldini, kurse ardhmëria e tij te Milan e dyshimtë