Arthur Melo dha një intervistë për “Podcast Gringoland” në të cilën ai u përgjigj pyetjeve në lidhje me largimin e tij nga Barcelona, ​​jetën e re në Torino dhe krahasimet midis Messit dhe Cristiano Ronaldos.

Braziliani ra dakord për kushtet me Juventusin në fillim të këtij viti dhe menjëherë kërkoi ndërprerjen e hershme të kontratës së tij nga Barcelona, ​​dhe ai e bëri të gjithë këtë pa një takim me drejtuesit e klubit. Barcelona nuk dëshironte t’i jepte pushim pa u takuar, por më vonë gjetën një zgjidhje që kënaqte të dy palët, përcjell Korneri.net

“Nuk ishte e lehtë të largohesha nga Barcelona dhe thjesht të hyje në një botë të re me një stil tjetër të futbollit. Njeriu nuk mund të ndryshojë brenda natës. Gjithçka është ndryshe në Torino. Unë isha me fat që erdha këtu i rrethuar nga shumë njerëz të shkëlqyer dhe kampionë të mëdhenj të udhëhequr nga Pirlo si trajner dhe legjendë e futbollit “, tha Arthur, duke shtuar:

“Unë zgjodha Juventusin për shkak të projektit që ata ndërtojnë dhe traditave që ata ushqejnë. Unë e di që unë gjithmonë mund të luftoj për trofetë më të mëdhenj këtu. Champions League është një qëllim i madh, siç duhet të jetë në çdo klub të madh. Ne do të punojmë çdo ditë për të arritur këtë qëllim.”

Shpjegoi ndryshimin midis Ronaldos dhe Messit

“Ata të dy së ​​pari janë fitues, dhe pastaj gjithçka tjetër. Kjo është arsyeja pse ata janë të barabartë. Janë të përqendruar vetëm në fitore dhe asgjë tjetër. Nëse shënojnë tre gola, ata menjëherë mendojnë se si të shënojnë të katërtin, tek ata nuk ka ndalesë. Është mbresëlënëse dhe motivuese sepse ata na shtyjnë edhe ne të punojmë  më të mirë “, tha Arthur, që e mbyll kështu komentin:

“Ronaldo është një bir kurve. Ai stërvitet si një kafshë, nuk di për pushimin dhe i bën të gjithë të tjerët të punojnë në vetvete. Ai madje më thotë se çfarë të ha, nuk i lë asgjë rastësisë. Krahasuar me Messin, ai është shumë më i afrueshëm. Është më lehtë të punosh me të “. /Korneri.net

Artikulli paraprakEriksen “burgoset” në Itali, mesfushori danez favorizohet nga…taksat
Artikulli tjetërAdultcamlover Review, Why It’s One Of The Best Cam Sites And Different