Nuk mund ta besoni, por lajmet e fundit nga Anglia janë shumë interesante e që kanë të bëjnnë me një rikthim senzacional të Cesc Fabregas te Arsenali.

Arsene Wenger e adhuron jashtëzakonisht spanjollin e famshëm andaj ka thënë se lojtari e ka derën e hapur, kurse pavarërisht se Fabregas luajti pak muajve të fundit te Chelsea,  në tri ndeshjet e fundit e sidomos ndaj Man.City, Fabregas vërtetoj edhe njëherë se mund të luajë në nivele të larte edhe shumë vite.

29-vjeçari ishte pjesë e Arsenalit nga viti 2003 deri më 2011, dhe në 212 ndeshje pati shënuar 25 gola.

 

Artikulli paraprakFOTO/ Ish-sulmuesi i Barcelonës i gatshëm të luaj për skuadrën braziliane të Chapeconses FOTO/ Ish-sulmuesi i Barcelonës i gatshëm të luaj për skuadrën braziliane të Chapeconses
Artikulli tjetërKlubi kosovar me ecuri të njejtë si gjiganti anglez