Skuadra lodnineze Arsenal është duke kërkuar ende të përforcohet në mesfushë pasi shumica e lojtarëve në ato pozicione vazhdojnë të jenë të lënduarm, dhe vazhdimisht po kanë telashe me lëndime. Emri i fundit në listën e Arsene Ëenger është brazililiani i PSG, Lucas Moura shkruan Korneri.net

Për lojtarin e talentuar Arsenali ofron 30 milionë euro, por duket se do të ketë një pengesë të madhe në këtë drejtim pasi i madhi Neymar i cili para pak ditësh për rekord botëror 222 milionë euro u transferua nga Barcelona, u ka thënë zyrtarët të klubit parisien që Moura nuk duhet të shitet në asnjë mënyrë, andaj kërkesa e tij do të duhej të merrej parasysh. /Korneri.net

Artikulli paraprakMourinho luks zgjedhjesh në Superkupë, ja 3 variantet si mund të luajë sonte
Artikulli tjetërI gatshëm edhe Gundogan