Fitore për moral dhe statistika, pasi tri pikët e Arsenalit ndaj Liverpoolit nuk i kryejnë punë për një vend në Champions League.

Topgjinjtë shfrytëzuan pjesën e parë dhe gabimet e Alison dhe Van Dijk, që në pushim të shkojnë me epërsi dhe në fund edhe ta mposhtin kampionin e freskët Liverpoolin me rezultat 2-1, shkruan Korneri.net

Sadio Mane e kaloi Liverpoolin në epërsi, por vendasit shpejtë kthehen në lojë me Alexandre Lacazette dhe Reiss Nelson. Pjesa e dytë më e dobët dhe rezultatin në fund nuk ndryshoi me Arsenalin që me pikët e plota mbetët në pozitën e nëntë, kurse për Liverpoolin kjo humbje nuk e lejon ta thyej rekordin e Man.City të 100 pikëve. /Korneri.net

Artikulli paraprak10 Things I Wish I Knew About Best Dog Beds
Artikulli tjetërFutboll se jo mahi Sassuolo-Juventus, Roma mezi ia doli, Lazio ka harruarr si fitohet