Trajneri i Arsenalit, Arsene Wenger, ka deklaruar se Alexis Sanchez është i gatshëm për ndeshjen e madhe kudnër Liverpool që në program është të dielën në ora 17.00.

Sulmuesi kilian i ka lëshuar dy ndeshjet e para sezonale në të cilat Arsenali mezi fitoi ndaj Leicester, kurse menjëherë në xhiron e dytë humbi nga Stoke City, shrkuan Korneri.net.
“Jashtëzakonisht shumë ëhtë duke punuar, është i fokusuar në maksimum dhe po mendon për Arsenalin. Kur ai është në disponim të mirë, është shumë vështirë të luhet përballë tij. Do të shoh se sa do të luaj, por është i gatshëm”, ka thënë Wenger.

Sanchez gjatë tërë kësaj vere është përfolur se do të largohet nga Emirates, edhe pse nuk është fshehtësi që dëshira e tij ishte të transferohej diku tjetër, edhe jashtë Anglisë, por pikërisht strategu francez nuk po e lejon largimin e tij.
Stinorin e kaluar Sanchez luajti në 51 ndeshje duke shënuar 30 gola dhe asistuar në 19 të tjerë. /Korneri.net

Artikulli paraprakRonaldo përcaktoi fituesin ndaj Fiorentinës në “Trofeo Santiago Bernabeu” (Video)
Artikulli tjetër“Ndizet” sfida Roma-Inter