Arsenali shënoi fitore të thellë 5:0,në mbrëmjen spektakolare në Emirates.

Topgjinjtë ishin thjeshtë fenomenal ndaj Huddersfield, dhe për herë të parë në këtë edicion, golat i shënuan komplet futbollistët më të mirë të Arsenalit, shkruan Korneri.net.

Serinë e golave e nisi Alexandre Lacazzete, për të vazhduar Olivier Giroud që realizoi dy gola, Alexis Sanchez dhe Mesut Özil. Ishto kjo fitorja e parë e thellë dhe më e bukur e Arsenalit deri më tash. /Korneri.net

Artikulli paraprakCavani – Neymar/ Përsëri sherr për penalltinë, por shikoni çfarë ndodh!
Artikulli tjetërConte në stilin e vet e shtyn Chelsea përpara