Arsenali shënoi fitore në ndeshjen e mbetur përballë Southampton 0:2 në Premier League, për t’iu afruar edhe shumë zonës Champions League, shkruan Korneri.net.
Togjinjtë mposhtën në udhëtim skuadrën pa ambicje me gjysmën e forcës me golat e Alexis Sanchez dhe Olivier Giroud dhe tash ka mbledh 66 pikë, një më shumë se Manchester United, dhe tri më pak se Manchester City. /Korneri.net

Artikulli paraprakFormacionet zyrtare: Atletico Madrid – Real Madrid
Artikulli tjetërMjaftoi një gol i Isco, Reali sërish në finalë të Ligës së Kampionëve