Alexis Sancherz është afër largimit nga Arsenali.

Ky lajm nuk ështe befasues sepse është përfolur prej kohësh, por kulmi i frustrimit të sulmuesit kilien ishte debakli që e pësoi skuadra e tij Arsenal nga Liverpool 4:0, dhe thjeshtë e ka parë edhe ai vet se skuadra ku luan nuk është e denjë për suksese, shkruan Korneri.net.

Man City i ka bërë disa herë gjatë kësaj vere ofertë Arsenalit, por asnjëherë nuk u morë parasysh nga Arsene Wenger. Oferta e fundit ishte e rëndë 50 milionë funte e cila u refuzua, por duke e parë se edhe Sanchez dëshiron largimin, Arsenali ka kërkuar 70 milionë funte që ky operacion të realizohet. /Korneri.net

Artikulli paraprakNiang shumë afër Torinos
Artikulli tjetërSanchez kthehet dy hapa mbrapa në karrierë