E kërkoi Milan, por tash Arsenali është në përparësi.

Skuadra londineze është afër shërbimeve që qendëmbrojtësit mjaftë cilësor, Dayot Upamecano, i cili ka kontratë me klubin gjerman Leipzig deri në qershor të vitit 2021, përcjell Korneri.net

Së paku sipas medieve britanike Arsenali është dy hapa para Milanos që ende shpreson se mund ta sjell në Milanello, në rast se trajneri i ardhshëm apo menaxheri Ralf Rangnick, e bind lojtarin që të vesh fanellë kuq e zi, mirëpo “togjinjtë” kanë një ofertë të mirë për lojtarin dhe klubin gjerman, kështu që janë më afër ta realizojnë transferimin. /Korneri.net

Artikulli paraprakMuriqi drejt Serie A, Fenerbaçe e zëvendëson me sulmuesin italian
Artikulli tjetërE ardhmja në ”udhëkryq”, marrëveshje ”e heshtur” mes klubit vjollcë dhe Federico Chiesa (KUSHTET)