Dhjetë ndeshje të njëpasnjëshme pa pësuar humbje dhe shtatë fitore radhazi në të gjitha kompeticionet. Arsenal-i i Arsene Wenger duket se nuk ka ndërmend të ndalet. Fitorja e radhës ka ardhur sot kundër ekipit bullgar të Ludogorets në javën e tretë të Champions League, me “Topçinjtë” që kanë fituar me rezultatin bindës 3-0 në “Emirates”. Ndeshja është zhbllokuar në minutën e 12-të nga Sanchez, teksa goli i dytë i vendasve ka ardhur në minutën e 42-të me Walcott. Katër minuta pas fillimit të pjesës së dytë “Topçinjtë” kanë trefishuar avantazhin me Oxlade-Chamberlain.

Në minutën e 56-të ka ardhur edhe goli i katërt i londinezëve që kanë shënuar me gjermanin Ozil, i cili ka realizuar përsëri në minutën e 83-të dhe të 86-të, duke fiksuar shifrat në 6-0. Kjo fitore e lejon Arsenal-in të mbajë vendin e parë në grup me 7 pikë, po aq sa Paris Saint-Germain, por anglezët kanë një diferencë më të mirë golash. Kampionët e Francës, në fakt, kanë mundur në transfertë skuadrën e Basel me rezultatin 3-0. Di Maria-s ka realizuar golin e parë të miqve në minutën e 40-të të pjesës së parë, Lucas ka dyfishuar në të 62-ën dhe Cavani ka fiksuar rezultatin në 3-0 me një penallti në minutën e 93-të.

Napoli, pas dy fitoreve të njëpasnjëshme në Grupin B, është ndalur në shtëpi nga Besiktas. Lojtarët e Sarri-t vazhdojnë të kalojnë një moment të vështirë pas dëmtimit të Milik. Napolitanët janë mundur 2-3 në “San Paolo me Besiktas-in. Turqit kanë shënuar të parët në minutën e 12-të me Correia, ndërsa vendasit kanë reaguar në minutën e 30-të duke barazuar me belgun Mertens. Shtatë minuta para fundit të pjesës së parë miqtë janë kthyer në avantazh me Aboubakar. Në minutën e 50-të Napoli ka pasur mundësinë të barazojë me Insigne, por italiani ka gabuar nga pika e bardhë e penalltisë, gjë që nuk e ka bërë Gabbiadini në minutën e 69-të. Katër minuta para fundit të takimit ka ardhur dhe goli i fitores i miqve, i realizuar nga Aboubakar.

Në takimin tjetër të këtij grupi, atë mes Dinamos së Kievit dhe Benfica-s, portugezët kanë fituar me rezultatin 2-0, duke marrë edhe fitoren e parë në grup, falë golave të realizuar nga Salvio, në minutën e 9-të me penallti dhe Cervi në minutën e 55-të. Kjo fitore e ka lejuar Benfica-n të ngjitet në vendin e tretë, me katër pikë.

Artikulli paraprakMessi rekord ne Champions, Barcelona deklasoi City
Artikulli tjetërBayern shkëlqen në shtëpi, Atletico pikë maksimale