Juventus' midfielder Mario Lemina (L) competes with Tottenham Hotspur's Will Miller (R) during the International Champions Cup football match between Italy's Serie A team Juventus and Premier League team Tottenham Hotspur in Melbourne on July 26, 2016. / AFP / SAEED KHAN / IMAGE RESTRICTED TO EDITORIAL USE - STRICTLY NO COMMERCIAL USE (Photo credit should read SAEED KHAN/AFP/Getty Images)

Arsenal hedh sytë nga Juventusi për gjetjen e elementëve përforcues për sezonin 2016/2017.

Sipas portalit “Tuttomercatowb.com”, drejtuesit e “Topçinjve” të Londrës kanë vënë në shënjestrën e tyre pikërisht mesfushorin Mario Lemina, për të cilin janë gati të ofrojnë 16 milionë euro.

Gjithnjë sipas këtij portali, Juventusi nuk dëshiron ta largojë më këtë çmim futbollistin dhe pretendimi i tyre i kampionëve të Italisë është për të paktën 20 milionë euro.

Artikulli paraprakRashica-Kosova, te gjitha prapaskenat!
Artikulli tjetërTjetër “PO” e madhe për Kosovën?