Arsenal ka fituar 2-1 në fushën e Middlesbrough dhe ruan ende shpresën për të kaluar në Champions League, sezonin e ardhshëm. “Topçinjtë” nuk kishin alternativë tjetër veç tre pikëve për të ruajtur hapin e Liverpool, Manchester City dhe United. “Yjet” e ekipit londinez, që të dy po futen në vitin e fundit të kontratës, Alexis Sanchez dhe Mesut Ozil shënuan për ekipin e Arsene Wenger, teksa për vendasit shënoi spanjolli Alvaro Negredo.

Artikulli paraprakPritet shkëmbim spektakolar Man Utd- Besiktas
Artikulli tjetërCavs dhe Spurs shënuan edhe fitoret e dyta