Arsenali është i gatshëm të bëjë të pamundërën vetëm ta sjell mesfushorin e Atll.Madrid, Thomas, në Emirates.

Sipas ESPN, Gunners do të ishin të gatshëm të sakrifikonin sulmuesin Lacazette për të ulur pretendimet e Colchoneros, të cilët kërkojnë shumë para për lojtarin në rast se Arsenali e ka seriozisht transferimin e tij, përxcjell Korneri.net

Francezi, nga ana tjetër, është një lojtar që trajnerit argjentinas Simeone i pëlqen dhe marrëveshja së shpejti mund të finalizohet pasi të dyja palët janë dakord për këtë shkëmbim që i shkon për shtati spanjollëve të cilët do të marrin edhe disa miliona, sepse Tjoms konsiderohet më të shtrenjtë se Lacazette. /Korneri.net

Artikulli paraprakLong Distance Going out with – Is usually Online Dating a great idea?
Artikulli tjetërDortmund, Kehl: “Sancho këtu edhe vitin tjetër”