Skuadra londineze e Arsenalit ka nisur bisedimet me Atletico Madrid për të marrë qendërmbrojtësin Jose Gimenez, teksa Arsene Wenger ka vendosur të investojë për të plotësuar mungesat që ka në mbrojtje.

Arsenal është pa kapitenin Mertesacker dhe mbrojtësin brazilian Gabriel, të cilët janë të dëmtuar, ndërsa Laurent Koscielny ende nuk e ka ritmin e duhur pasi bëri më shumë pushime, si pasojë e impenjimit në “Francë 2016”.

Artikulli paraprak“Ciao Viola”: Gomez transferohet te kjo skuadër
Artikulli tjetërRefuzoi “big-ët” e Evropës! Ja vlersimi dhe besimi i Varane ndaj Zidane…