Nga ndeshjet e zhvilluara sonte nga ora 21:05, spikasin fitorja prej 6 me 0 e Arsenlit ndaj Bate Borisov, humbja e Lazios dhe Nice nga Zulte-Waregem, përkatësisht Vitesse.

Ja 32 skuadrat që do të vazhdojnë më tej në Europa League janë: Villarreal, Astana, Dynamo Kiev, Partizan Beograd, Braga, Ludogorets, Milan, AEK, Atalanta, Lyon, Lokomotiv Moskë, Copenhagen, Plzen, Steaua, Arsenal, Crvena Zvezda, Lazio, Nice, Marseille, Salcburg, Bilbao, Ostersunds, Zenit, Sociedad, CSKA Moskë, Celtic, Atletico Madrid, Sporting Lisbonë, Spartak Moskë, Napoli, RB Leipzig, Borussia Dortmund

Artikulli paraprakLum milionash për Juventus dhe Roma, Napoli merr “kusurin” e “motrës së vogël”
Artikulli tjetërTop-pesë lajmet e ditës në “Korneri.net”