Klubi anglez Arsenal, ka etiketuar sulmuesin super të talentuar të skuadrës Sheffield Wednesday, George Hirst, i cili në Angli konsiderohet si një nga sulmuesit më të talentuar të momentit.

Hirst është 17-vjeçar dhe është i biri i ish-reprezentuesit anglez, David Hirst.

Sipas mediave britanike, Arsenal mund të përmbyllë transferimin e Hirst në ditët e para të merkatos së verës së ardhshme.

Artikulli paraprakRënja e madhe në karrierën e Jese Rodriguez, as te Las Palmas nuk ka vend në….
Artikulli tjetërZidane i pakënaqur me portierët, kërkon “spiderman-in” francez