Skuadra angleze e Arsenalit ka arritur fitore shumë të vështirë në kuadër të grupit A, duke mposhtur skuadrën bullgare Ludogorets me rezultat 2:3.

Faktikisht ishin vendasit që shënuan dy gola të shpejtë me anë të Cafu dhe Keser, mirëpo Xhaka, Giroud dhe Ozil shënuan secili nga një herë për tre pikët e Arsenalit në këtë ballafaqim.

Kujtojmë që në kuadër të grupi A, Psg ka shënuar fitore prej 1:2 në udhëtim te Basel.

Artikulli paraprakCity e “demolon” Barcelonën, Celtic nxjerr barazim në “Borussia Park”
Artikulli tjetërKy është goli i Granit Xhakës (Video)