Era e Arsene Wenger te Arsenali është duke përfunduar. Ardhmëria e tij në klub do të varet nga shumë elemente, mirëpo edhe Aventura e shumë futbollistëve të njohur do të jenë të ndërlidhuara me francezin.
Santi Cazorla dhe Yaya Sanogo kanë kontratë valide deri në qershor, dhe vazhdimi i kontratave të tyre as që po diskutohet, edhe pse spanjolli është ende i lënduar.
Janë më pas 10 futbollistë të tjerë kontrata e të cilëve u skadon verën e ardhshme, por ndër kryesorët janë Alexis Sanchez (që kërkon rikthimin në Itali), dhe Mesut Ozil që ka deklaruar “kisne” ndihet mirë në Londër, por në rast të largimit të Wenger, as reprezentuesi gjerman nuk do të jetë më pjesë e “togjinjëve”.

Aty janë edhe lojtarët si: Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Gibbs, Mertesacker dhe Jenkinson, kurse të huazuar janë edhe Jack Wilshere, Wojciech Szczesny dhe Joel Campbell, me këtë të parin që mund të kaloi te Milan nëse Wenger mbetet në Emirates.

Artikulli paraprakFrancezët më të mirët në Evropë?
Artikulli tjetërIslanda e festoi me seks rrugëtimin historik në ‘Euro 2016’, rekord pjellshmërie