Lazio është gjithnjë e më pranë transferimit të Marash Kumbullas.

Pas konfirmimit që ka ardhur nga drejtori sportiv Igli Tare për interesimin e bardhekaltërve, mediat italiane shkojnë edhe më tej teksa shkruajnë se marrëveshja është mbyllur me sukses. Verona ka pranuar ofertën e Lazios për talentin shqiptar prej 16 milionë eurosh, plus 4 milionë euro të tjera në formë bonusesh dhe kartonat e dy futbollistëve të rinj që nga klubi bardhekaltër do të transferohen te Verona.

Nuk dihet ende se çfarë kontrate do të firmosë Kumbulla, me Lazion sa do të përfitojë dhe sa do të jetë kohëzgjatja e saj, por tashmë duket e sigurt që Lotito dhe Tare kanë mposhtur konkurencën e Interit për talentin shqiptar.

/Supersport.al

Artikulli paraprakMarca: Trajneri i Barcelonës poshtëroi njeriun prej 120 milionë euro, por nuk kërkoi ndjesë
Artikulli tjetërZyrtarizohet marrëveshja lojtar-klub