Policia e Gjermanisë ka arrestuar personin e dyshuar për sulmin me bombë ndaj autobusit të Dortmundit para ndeshjes kundër Monacos të vlefshme për Champions League.

Lajmi është zyrtarizuar nga policia e cila konfirmon se i dyshuari është një 28 vjeçar gjermano-rus që nuk ka lidhje me terrorizmin.

Sipas raportimeve të mediave gjermane autori dyshohet se sulmin ndaj Dortmundit e ka bërë për të përfituar sa më shumë materialisht.

Ai thuhet se ka blerë 15 mijë kontrata duke i dhënë atij të drejtën për të shitur aksionet me një çmim të paracaktuar.

I dyshuari me këtë sulme ka tentuar zvogëloj çmimin e aksioneve të Dortmundit dhe të përfitoj vetë nga shitja e aksioneve.

Artikulli paraprakTrezeguet do ta vizitojë Tiranën, kjo është arsyeja….
Artikulli tjetërEkskluzive: Shpartallohet Peja