Mungesat e mëdha te Kosova në ndeshje ndaj Greqisë, ka shtyrë trajnerin Bernard Challandes, të ftoj lojtar nga Superliga e Kosovës.

Trajneri Bernard Challandes e ka ftuar mbrojtësin Armend Thaqi për ndeshjen me Greqinë. Thaqi edicionin e kaluar me Prishtinën pati paraqitje të mrekullueshme duke shenuar 6 gola dhe 12 asistime.

Arlind Sadiku

Artikulli paraprakThiago nuk largohet nga Bayern Munich!
Artikulli tjetërDrejtuesit e FBK-së do të marrin pjesë në Asamblenë e përgjithshme të FIBA Evropës