Armend Thaqi mbrojtës i krahut e të djathtë, njëri ndër më të mirët në Kosovë, edhe për një vit do të jetë pjesë e skuadrës së Gjilanit. Thaqi në një prononcim për “Korneri.net”, e tregoj arsyjën pse e vazhdoi kontratën edhe për një vit tjetër me gjilanasit.
“Janë ambicjet e klubit, mobilizimi serioz, korrekëtsia dhe harmonia në skuadër për këtë stinor, ishin të fuqishme që unë të vendosja mbetjen këtu. Poashtu mendoj se kemi potencial që të sigurojmë vend në arenën ndërkombëtare” deklaroi 24-vjeçari dikur anëtari i Keku-t, Hajvalisë dhe Prishtinës. /Korneri.net

 

Artikulli paraprakMilan transferon talentin 19-vjeçar portugez nga Benfica
Artikulli tjetërPSG, Neymar gati të debutojë të dielën ndaj Guingamp