Armando Sadiku i shkakton kokëqarje trajnerin Gianni De Biasi. Sulmuesi i skuadrës së Zyrihut nuk do të jetë në fushat e lojës në dy ndeshjet eliminatore të Botërorit 2018 që kombëtarja e Shqipërisë do të luajë ndaj Lihtenshtejnit dhe Spanjës në 6 dhe 9 tetor për shkak të lëndimit në gju.

Futbollisti iu nënshtrua disa ekzaminimeve mjekësore gjatë grumbullimit të skuadrës kuqezi ne Zvicër nga ku rezultoi se do t’i nënshtrohet një ndërhyrjeje kirurgjikale. Ndërkaq, mësohet se sulmuesi do të qëndrojë jashtë fushave të lojës për 2 javë.

Kombëtarja shqiptare është në kuotën e 3 pikëve pas fitores me Maqedoninë, po aq sa edhe Spanja dhe Italia që do të përballen me njëra-tjetrën në sfidën e së enjtes.

Artikulli paraprakShkëmbim interesant Milan-Chelsea?
Artikulli tjetërKjo po vlerësohet si gjyqtarja e futbollit më seksi në botë (Foto)