Nuk është fshehtësi që Milan e kërkon sulmuesin shqiptar, Armando Broja.

Ai nuk llogaritet nga trajneri Maurizio Pochettino te Chelsea, dhe me çdo kusht i duhet një klub i ri ku do të mund të luaj, ndërsa me shumë gjasë reprezentuesi Kuq e Zi, do të ndryshoj sivjet kampionat, shkruan Korneri.net

Sipas disa burimeve të afërta me lojtarin dhe një medium italian, Broja pritet të huazohet te Milan deri në fund të edicionit, por nuk ka për momentin informacione më shumë, se a do të jetë në marrëveshje e drejta e blerjes së katonit të tij, apo huazim i thatë deri ne qershorin e vitit të ardhshëm. Milan kishte ineteresim për shqiptarin dy vjet më pare. /Korneri.net

Artikulli paraprakCaicedo shkon te Chelsea në një transferim rekord
Artikulli tjetërRoma me tri përforcime të mëdha